BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žolės rūkymo ypatumai

Šis pasakojimas bus ne agitacinis. Tiesiog dokumentika.

Mano geriausios draugės vardas Dalia, vadinu ir vadinsiu ją tiesiog Dalka. Užaugom vienam name nuo pat kūdikysės, matėm daug karšto ir šalto, suprantam viena kitą iš pusės žodžio. Vieną vasaros dieną nusprendėm sudalyvauti Vingio parke Alaus šventėje. Planas toks- dabar pereinam per mylimiausius barus, vėliau susitinkam su viena miela bohemščikų šutve ir varom į Vingio parką išlentkti vieno kito kibiro alaus.

Tik trečiam bare nusišypso laimė susitikti du draugelius, vienos gana žymios grupės būgnininką ir ”Indėną”, gražuolį ilgais juodais plaukais. Panuobodžiaujam kartu kokias 2 minutes, kai būgnininkas  pasiūlo nuvažiuoti prie ežero ir sutraukti žolės suktinę. Iš netikėtumo mums su Dalka net keliai suvirpa, niekad nebandėm žolės. Bet sutartinai sulinksim galvom. Jei su kuo ir verta parūkyti, tai tik su hipiškais muzikantais.

Prie Tapelių nei gyvos dvasios.” Indėnas ” pridega suktinę ir iškilmingai painstruktuoja kaip rūkyti. Pirmoji užsitraukia Dalka, bet ji blefuoja, dūmą greit išpučia ir perduoda man. Aš klausiau instrukcijų sąžiningai, užsitraukiu tą šlykštynę tiek , kad nebelieka plaučiuose vietos, laikau tą šūdą tol kol galiu kentėti ir tada kaip išmesta į krantą žuvis sužiopčioju. Suktinė eina ratu, visi rūko taip kaip reikia, vienintelė Dalka blefuoja. Ką gi pradedu laukti kaifo. Laukiu laukiu, jo kaip nėra taip nėra. Vėpsau  pro langą, kad užmuščiau laiką, ogi žiūriu, kad kol mes čia rūkėme ant ežero paviršiaus atskubėjo trys šokėjos ilgom suknelėm ir sklando sau. Na galvoju, bajeris, kaip jos išsilaiko ant vandens. Pasirodo man prasidėjo haliucinacijos. Grožiuosi sau tuo šokiu, kai šalia manęs kažkas pradeda griaudėti. Apsirūkiusiems žole labai ”išsitempia” laikas, todėl minutės slenka kaip valandos.  Tai štai, po gerų dviejų valandų pasuku galvą ir matau, kad griaudi būgnininkas. Pasirodo jis juokiasi, tokiu baisiu bepročio juoku. Žviegia nesustodamas, ir aš išsigąstu. Galvoju, va ką reiškia sėstis į mašiną su tik penkias savaites pažįstamais vyrais. Gal jam koks senas galvos kontūzijimas atsinaujino.Tačiau nepasimetu ir imu krapštinėtis apie rankinuką ieškodama dujų balionėlio.  Mąstau, pripurkšiu jam pilną snukį dujų, kad kitą kartą žinotų. Prabėga kokios dvi valandos, o aš net sagties dar neradau. Tada iš tolių išgirstu Dalkos blaivutėlį balsą:

-Ko čia tas būgnininkas  taip žvengia ?

”Indėnas” ramut ramutėlis:

-Ai nekreipk dėmesio, jis po žolės visada taip.

Praeina  dvi dienos (normalių žmonių laiku gal kokios 15 minučių). Šokančios moterys seniai išsilakstė pabaidytos bepročio juoko. Nusiramina būgnininkas . Patraukiam atgal į Vilniaus miestelį.  Turim susitikti su savais bohemščikais ir alaus šventė prieš akis.

Vingio parkas pilnas girtos liaudies. Mūsų šaunus būrelis susideda iš kokių 15 žmonių. Apsiperkam alučiu, okupuojam 1 arą parko žemės, susėdam kaip vaikų darželyje rateliu. Aš prisiplakusi prie vieno aktoriaus, Dalkai dar muzikantų negana, ji prie gitaristo. Kaip stebuklingai lazdelei mostelėjus, iš kažkieno kišenės pasirodo neseniai ragauta mūsų draugė žolės suktinė. Tiksliau dvi. Jos palaimingai keliauja mūsų ratu. Aš pasuoju, man jau užteks. Bet Dalka atsipalaiduoja. Matyt nori atsigriebti už praeitą kartą.  Visi draugiškai varinėjam saloninius pokalbius apie nieką, kai staiga Dalka surinka ant viso Vingio parko:

-LINORETA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aš galvoju, ji čia šiaip juokauja. Stūgauti nėra reikalo, vis tik aš tik per du žingsnius nuo jos sėdžiu. Bet mėgstu pažvengti, todėl kiek plaučiai leidžia klausiu:

-KO?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-ATEIK ČIA!!!!!!!!!!!!!!! JIS MANE PRIEVARTAUJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Toks pareiškimas visiems mažų mažiausiai keistas, nes kiek mačiau vargšas gitaristas jos net apsikabinęs nebuvo. Tačiau draugystė yra draugystė, einu prie Dalkos bent jau švelniai paglostyti galvą. Dalkai pasirodo suveikė žolė ir dėl to važiuoja stogas.

-JIS,- baksnoja lakuotu nagu į gitaristą, kurio akys kaip dvi lėkštės,-NORI MANE IŠPRIEVARTAUTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elgiasi Dalka labai apdairiai. Jai atrodo, kad visa tai ji patyliukais man šnabžda. Realybė tokia, tą ”paslaptĮ” išgirdo net ir Žvėrynas.

-BĖGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jos ranka lakuotais nagučiais, kaip žnyplėmis surakina mano riešą ir lyg skudurų ryšulėlį nutempia mane tolyn į tankmę. Aktorius, gitaristas ir kiti draugai lieka toli už nugaros. Na ką, galvoju, po šitokios gėdos niekas išskėstom rankom nebepriims. Galim kaip ir traukti namo. Problema ta , kad Dalka ignoruoja asfaltuotus Vingio parko kelius. Ją kaip kokį laukinį žvėrį traukia kuo tankesni krūmynai. Išvaizdos klausimas jos jau nebejaudina, beje manęs irgi. Mūsų sijonai senokai atrodo kaip diržai, o ilgi plaukai prismaigstyti lapų ir šakelių. Turiu vilties, kad Dalka pasveiks, nes gniaužtuose jėgos nemažėja. Bėgam, bėgam kaip kokie spec. būrio kariai kol atsitrenkiam į du krūmus. Krūmai mandagiai pasiteirauja:

-Tai kur taip bėgat, panelės?-Na štai, galvoju, jau ir man liekamasis žolės poveikis  pasireiškė. Nusibraukiu plaukus nuo akių. Pasirodo krūmai tai du policininkai, sergstintys liaudį.

-O, labas vakaras, pareigūnai…-bandau atrodyti labai pastabi ir nuovoki.

-Tai, kad jau rytas, panele, -nusišypso jaunesnis. Tą akimirką per mišką nuvinija saulės spindulys.

-A. Tai, kad aš neturiu laikroduko,- koketuoju. Jaunesnis policininkas:

-Bet gal turi telefoniuką?…

-Turiu…cha..cha..

-O koks jis?

-Raudonas..cha..cha..

Varinėjam šį seną kaip pasaulis juokelį, bet senesnis policininkas turi budrią akį, todėl stebi Dalką. Ji atrodo tikrai nekaip, lyg apsiputojus, akys stikinės (ko gero ji apskritai jau nebemato). O, dangau, maldauju, padaryk taip, kad Dalka neprasižiotų. Dangus aišku abejingas dviems pradedančioms narkomanėms. Pragaro vartai mums arčiau, jie atsiveria Dalkos nasrų pavidalu:

-PRIEVARTAUJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dabar suklūsta jau abu policininkai. Aš nedelsdama kuriu pasiteisinimo variantus:

                  a) Aš vedžioju savo beprotę seserį. Geriausiai miško informaciją, šis ypatingas žmogus, įsisavina tik paryčiais. O pavadėlį pamečiau.

                  b) Bėgiojam……..Nuo Godzilos.

                  c) Nebenurysiu seilių, paleisiu jas varvėti per smakrą, o akis šauniai suksiu ratu. Atseit jau dvi beprotės.

                  d) Mes aktorės. Repetuojam. ”Šindlerio sąrašą 2”, apie tai kaip hitlerinė okupacija atsiliepė ateities kartoms.

Išsirenku variantą ”e”:

-Tai lažybos. Draugė turi apsimesti nenormalia ir dar taip , kad visi patikėtų,- nenoromis, bet policininkai patiki:

-Ką gi, įtikinamai, tikrai įtikinamai. Viso gero.

-Viso geriausio, -surypuoju ir neatsigręždama dabar jau aš velku Dalką.

Nežinia kiek metų prabėgo, kol nusigavom iki centrinės gatvės. Pasigavom taksi. Taksistas į mašiną priėmė tik tada kai iškilmingai sužvanginau pinigine pilna varinių monetų. Atseit nesirūpink, užmokėsim. Nesvarbu, kad taksistas buvo baigęs gal tik kokias dvi klases, centų skambėjimas nuo pinigo atsiradimo laikų reiškia galią. Todėl beveik be nuotykių parsiradom namo.

Dabar pabaigos žodis patiems kantriausiems.

Policininkas nepaskambino. Taip jam ir reikia.

Gitaristas su mumis niekada gyvenime daugiau nebesisveikino.

Mano draugelis aktorius dabar yra populiarus laidų vedėjas. Iš tikrųjų. Linkiu jam sėkmės!

”Indėnas” su  būgnininku  dar keletą kartų mums siūlė nuvažiuoti prie ežero. Mes kas kart atsakydavom  ”kaip būtų faina…bet va skubam”.

Dujų balionėlis taip ir neatsirado, nes aš jo niekada neturėjau ;DDDD

Dalka emigravo į Norvegiją. Gyvena gerai. Su ja per Facebook’ą kasdien susirašom ilgiausiais laiškais :)

Patiko (65)

Rodyk draugams

komentarai (44) | “Žolės rūkymo ypatumai”

 1.   igelis rašo:

  Dear Mary Jane
  Has blown away your brain

 2.   icedolle rašo:

  Patiko.

 3.   linoreta rašo:

  Ačiū, vadinasi ne veltui barbenau per klaviatūrą.

 4.   Sigis rašo:

  ::DDD

 5.   Vilytt rašo:

  Linksmai :DD

 6.   linoreta rašo:

  Dėkui, stengiausi gerai atpasakoti :))))

 7.   Raminta rašo:

  Įdomiai:)) Nežinau, šiek tiek keista, nes kai aš pirmą kartą rūkiau žolės, nepajutau jokio poveikio, tik atsipalaidavimą, vidinę ramybę… O žolė olandiška buvo, vietoj pirkta, tai tikrai be jokių priemaišų… Nors, paskaičius pasakojimą, gal ir gerai, kad nepajutau to poveikio:D

 8.   linoreta rašo:

  Raminta, dovanotam arkliui į dantis nežiūri. Vien jau ta smarvė kiek į smegenis davė. Bet iš kitos pusės džiaugiuosi, antraip gal būtų ir patikę :)

 9.   Raminta rašo:

  Tai va, va. Seniau rūkantys draugai sakė, kad “užsikabini” tik parūkęs trečią - ketvirtą kartą. Šiaip man tas kvapas kaip ir visai patiko, tik tiek, kad laaabai jau kartu, kai įtrauki. Sakyčiau, baisiau už cigaretes. Pabandžiau, bet daugiau nebenorėčiau. O tai dar rimtai imtų patikti… Ką gali žinot.:)

 10.   linoreta rašo:

  Taigi ir mes daugiau nei karto neberūkėm, daug maloniau kokio šampano taurę išlenkti.

 11.   Instante rašo:

  EIK TU SAU KAIP NEREALIAI… Spygalojau kaip beprotė. Gal ir už pačią Dalką garsiau. NEREALIAI. NUOSTABIAI. Taip pakėlė nuotaiką! Ačiū ačiū ačiū! Tu nuostabi ;D

 12.   linoreta rašo:

  Instante, ačiū. Po to kai Dalkai per Facebook’ą prisipažinau, kad ”paviešinau” mūsų istoriją galvojau teks jai siūsti paveikslėlį ”rožių puokšė”, bet ji žmogus mielaširdingas, man atleido. Smagu, kad prajuokinau.

 13.   effete rašo:

  o diev kokia tu nuostabi, skaičiau ir negalėjau atsitraukti :} na kai aš pirmą kartą rūkiau žolės man vaidenosi dykūmos ir ledynai, o dabar nežinau, bijau jog įgavau įmunitetą ir apart velniško troškulio, karšščio ir to keisto oro trūkūmo nieko nebejaučiu, galimi man atvėjai, arba imu depresuoti ir verkiu įsikibisį kokį vaikiną, arba juokiuos į visų juoko taktą, arba tampu flirto dievaite, arba man visiška lempa ir visiems kartoju ”kodėl man nejuokinga?” kas sukelia dar didesnius juoko pliūpsnius ir tuštumą ir tą keistoką ”lempos” būseną manyje :} patiko patiko patiko

 14.   linoreta rašo:

  effete, dar kartą ačiū. O kaip sakoma žolė išlaisvina vidinius demonus, taigi jei tau visiška ”lempa” tai gal tavo demonai išsilakstė. Siūlau nepatingėti viso to aprašyti, labai lauksiu :)

 15.   Ievūtė ;D rašo:

  va man tai labai geras poveikis, silta, gera, prie bernu pradeda traukt ;))
  bat va draugei mano vienai, tai isvis, lipa ant visu is eiles ;D

 16.   linoreta rašo:

  Taigi, Ievūte, kiekvienam skirtingai. Geriausia, kai poveikis atpalaiduojantis :)

 17.   Skirmantė rašo:

  žvengiau iki ašarų, o dabar vidurys nakties, tikrai maniau prikelsiu šeimyniškius, nes nesivaldžiau. :D
  kiek netaktiškas klausimas, bet man įdomu, kiek tau metų?

 18.   linoreta rašo:

  Skirmante, man 35 metai.

 19.   Monika ;) rašo:

  tiek juokiausi, kad vos žandai neplyšo ;DD ypač toj vietoj, kur Tavo draugužė Dalka sušuko policininkams “PRIEVARTAUJA”, pabandžiau įsivaizduot ;DDD

 20.   linoreta rašo:

  Monika, dėkui, šiaip iš tikrųjų ta diena buvo nereali :DDD

 21.   Eglė rašo:

  Ką tik pagalvojau, kad pasakymas: Nors bus ką anūkam papasakot čia labai tinka. Tau šiuo atveju tereiks duoti blogo adresą. :)
  Skaičiau visus įrašus ir visada su šypsena.

 22.   linoreta rašo:

  Egle, ir vėl ačiū. Žolės rūkymo diena ir naktis buvo stulbinančios. Kai Dalkai numečiau nuorodą apie mūsų nuotykius ji kai ko ir neprisiminė ;))) Bet kur čia tokiam jos stovy beprisiminsi :DDDDD

 23.   akis rašo:

  linoreta! hehe tikrai juokinga buvo paskaityyt, mazhai tikiu shios istorijos tikrumu, bet tikrai tikiu tavo literaturiniais sugebejimais!!! nes ash kaip senas rukalius tikrai zhinau kas ir kaip ten buna, va jeigu po LSD keliones butum taip parashius nesuabejochiau. gal pabandyk? idomu butu paskaityt.

 24.   linoreta rašo:

  akis, ši istorija yra tikra, kaip ir aš pati. Stipresnių narkotinių medžiagų po žolės parūkymo net nebandėm. Dabar dar vienas momentas, tai buvo prieš kokius 15-17 metų, dabartinė žolė viena blogerė rašė švari, jos poveikis kitoks. Mus su Dalka prasidėjo haliucinacijos, beje iš tų žmonių parke, nei vienas nenušoko nuo proto taip kaip Dalka. Taigi tiki tu ar ne, bet dėl nieko nemeluoju, ir visi įvykiai kuriuos aprašinėju, yra iš mano padūkusio gyvenimo.O kad juokeisi ačiū, ir ačiū labai už komentarą :)

 25.   Eglė rašo:

  Et vėl skaičiau ir prisiminiau pirmą savo žolės rūkymą ir galvoju, gerai, kad iš namų niekur nebuvau išėjus.
  Tik į teatro repeticiją, bet vaidinti kaip sekėsi už tai ;D
  Laukiu kiekvieno Tavo blogo įrašo. Mėgstu tokią rašliavą, Erlicką primena. :)

 26.   linoreta rašo:

  Egle, ačiū, kad tau patinka ką aš čia keverzoju :))))

 27.   Donatukas rašo:

  na nereali istorija :D
  kada papasakosiu savaja,tik ne dabar man per klavisus groti :)
  beje,kad ir kiek rukiciau,man niekada nesimato nieko panasaus,kas pasirode tau ant vandens :D

 28.   linoreta rašo:

  Donatuk, ten nerealiai buvo, patikėk. Tos trys šokėjos taip senoviškai šoko, ir vaizdas lyg pakilę gerokai virš vandens. Dabar tai jaučiu, kokį buitinį vaizdelį pamatyčiau ;DDD

 29.   Donatukas rašo:

  Linoreta,o tu po to karto,rukai? :)
  ar jau uztenka TU vaizdu? :DDD

 30.   linoreta rašo:

  Donatuk, buvo dar pasiūlymų ir nemažai, bet daugiau jau neberūkiau. Iš esmės dėl to kaip elgėsi Dalka, parašiau viską juokingai, bet neslėpsiu, išsigandau. Taigi teisingai supratai, vaizdų užteko ;DDDD

 31.   linoreta rašo:

  Tiesa, ačiū, kad skaitei šitą senieną, tai vienas mylimiausių mano rašinėlių :)))

 32.   gofuckit rašo:

  o kiek aš kartų pūčiau ir nieko nebuvo :( aš matyt turiu imunitetą delta-9-tetrahidrokanabinoliui :D

 33.   linoreta rašo:

  Vainiau, daug praradai ;DD Bet aš anksčiau komentaruose rašiau, čia poveikis gal buvo dėl to viso brudo, kuris žolėj kaip priemaišos. Dabar ji daug švaresnė ir komentatoriai sakė, ne tokio bjauraus skonio. Kai aš užtraukiau, tai pasirodė, kad pilna gerklė pelių š…. :)))))

 34.   Donatukas rašo:

  Linoreta,man rodos tu ne zolytes,o salvija rukei :D jei jau taip,su dalka buvo…
  jei taip,tai nesistebiu,kad daugiau nebenori rukyti ;P
  nera uz ka,man smagu skaityti tokius rasinelius :)
  daugiau tokiu ;)

 35.   gofuckit rašo:

  šiaip marės skonis gan įdomus ir nebjaurus, puikiai pažįstu jį ir nebuvo nei karto pelių ekskrementų pojūčio :D

 36.   linoreta rašo:

  Donatuk, gal dėl to pirmo karto čia taip, nors aišku būgnininkas tai pastoviai rūkė ir žvengė kiekvieną kartą ;D
  Vainiau, vos nuo skonio nenusitrūčijom, bet šiais laikais iš negro baltą žmogų padaro, tai tą žolę paskanint vienas juokas ;D

 37.   Vaida rašo:

  nerealu, pasiilgstu ir aš tokių nuotykių. Kai studijavau, irgi visokių juokų nutikdavo :D

 38.   linoreta rašo:

  Vaida, šis nuotykis buvo tikrai superinis, net mano visko mačiusioms akims :)) Tu atgaivink savo blogą, arba naują susikurk, juk tikrai turi ką parašyti. Ir rašai įdomiai ( iš komentarų nuomonę susidariau).

 39.   Vaida rašo:

  Ai, kad tas mano blogas toks labai pesimistiškas ir niūrus buvo, kažkokia neišaugta paauglystė, nors rašytas jau a la brandesniame amžiuje :D Ir kažkaip liūdna, kad iš visų rašytojų, draugų sąraše, jau beveik nebeliko rašančių.

 40.   linoreta rašo:

  Vaida, paauglystėj vienos mintys kamuoja, vėliau kitos, atsiranda kitokių įvykių, man atrodo turi pabandyti. Na nepatiks tai nepatiks, o jeigu rašysi niūriai ir pesimistiškai, tai gi tai tavo blogas, turi teisę jame rašyti kas guli ant širdies.

 41.   Rad rašo:

  Nebeleisk garo tokio ziauraus geriau :D

 42.   linoreta rašo:

  Rad, mano mylimiausias įrašas, visada labai džiaugiuosi kai dar kas nors iki jo ateina, ačiū :)))

 43.   petrula777 rašo:

  Geras nuotykis buvo, kurį manau ilgam prisiminsi :D Aš kai parūkiau žolės, tai Maximoj pasijėmiau sausainius ir rėkiau, kad mano :D Skaitau tavo visus įrašus, bet šitas pats geriausias. Labai gražiai viską atpasakoji, reikėtų tau kokią knygą parašyt, nes minčių ir noro tikrai netrūksta rašyti. Jei tikrai sugalvotum knygą parašyti knygą, :D tai pasakyk koks būtų pavadinimas tikrai susirasčiau ir paskaityčiau. :) Sėkmės tau. :)

 44.   linoreta rašo:

  petrula777, tai sakau gerai, kad nepasisavinai visos Maximos kaip savo :DDDDD O dėl rašymo, matai jau užtilo mano giesmelė ;) Gal kada balselis ir atsigaus. Žiūrėsim, dėkui, kad skaitai ir dar dėkui, už tai, kad patinka :)

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.