BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Saldumynų pinklės

Turiu vienus labai mėgstamus saldainius ”Sprintas”. Perku juos ”Norfoje”. Paprastai griebiu tik vieną milžinišką saują. Grįžtu namo, iškratau iš maišelio saldainius ir galvoju ”Tai imsiu ir paragausiu vieną…”. Tai kas, kad šituos saldainius esu ragavus jau ne vieną šimtą kartų, bet ką gi, malonu apgauti save. Paragauju…
Atsipeikėju iš nepaaiškinamo smegenų sąstingio labai nustebus, nes stalas nuklotas saldainių popieriukais, kuriuos aš kaip paskutinė kiaulė surijau visus. Nei vieno nepalikau… Dvidešimt keturi saldainių popieriukai!Tai kam reikėjo man čia vaidinti jog kratau saldainius į vazelę? Galėjau suryti juos prie kasų vos tik nusipirkus.
Kita bėda yra ”Snickers” šokoladukai. Juos myliu nuo tada kai tik pasirodė. Po tarybinių ”Flamingų” ar  ”Saldžios plytelės” tai buvo gurmaniškiausias tvarinys pasaulyje. Bėda ta, kad ”Snickersų” negaliu valgyti namie, nes mane terorizuoja Pupa. Šuo, kuris pasiklysta per dvidešimt žingsnių nuo namų, nes yra apkurtęs senas kelmas, vos tik išgirdęs ”Snickers” popierėlio krebždesį atbėga tekinas. Matyt tik vaidina kurčią, nes negirdi draudimų ir komandų, visa kita girdi puikiai. Atsisėda prieš mane atmetus į šalį kojas ( tokią šuns sėdėseną mano tėvas vadindavo ”kaip boba”), suskliaudžia ausis, nustato badaujančio Afrikos negriuko akis ir pradeda cypti.
Ilgesingai žiūriu į langą, atseit ir aš kurčia,  o mano burnoje lėtai tirpsta šokoladas, karamelė ir riešutai.
- Cyyy….
Kaip uodas, tik daug garsiau. Susiraukiu, pažiūriu į Pupą, nusisuku ir sakau labai protingus dalykus:
- Baik man, šunims saldainių negalima, dar ką prisigalvosi. Labai nesveika, žinok, ryti šunims šokoladus. Dantų ėduonis, viršsvoris. Rimtai sakau. Tu mėsaėdė ir taškas. Jeigu gamta būtų norėjus, kad lapotum šokoladus, tai ”Snickersai” po pievas lakstytų keturiomis kojytėmis.
Pupa galvoja. Beje, ji tikrai turi bėdų su svoriu, o po kaklu susimetęs labai juokingas gurklys, kaip pas pelikaną. Pamačius kaip aš akių neatplešiu nuo lango, ji pereina man prieš akis.
- Cyyy…cyyyy….
- Pupa, nenervuok!!!! Į vietą!
Su dresūra pas mus itin griežti reikalai, todėl šuo net nekrusteli.
- Cyyyyy………….cyyyyy………..cyyyyyyyyyyyyyy….
Na viskas , daugiau nebegaliu! Negi šokoladą turėsiu valgyti garaže, po perkūnais! Galvoju, padarysiu tokią grėsmingą išraišką, kad Pupai blusos apmirs.
Visų pirma suraukiu kaktą, ji dabar atrodo kaip traktorium pervažiuota. Plius dar pūpso raudonas spuogas. Labai gerai! Kakta suteikia vėtyto ir mėtyto žmogaus įspūdį.
Tada antakius sumetu į vieną liniją ir perlaužiu. Gražu žiūrėti - vienas didelis perlūžęs antakis! Jeigu akys yra sielos langai, tai antakiai sielos palangė. O palangė kaip matot sulaužyta.
Dabar veido centras - fokusas su nosim. Dėl to, kad aš vėl ryju mėsą, mano nosies, o ir beje viso veido poros išsiplėtė. Oda tapo kiek grubesnė, labai tinkama kelti grėsmei. Tuomet, kiek sveikatos turiu išpučiu šnerves. Jos dabar lyg du puodukai. Gaila nemoku lapsėti ausimis, nors ko gero tiek daug užduočių smegenys neapdorotų.
Rankos. Geriausia yra griebtis erelio taktikos. Išskečiu nagus lyg norėdama Pupą griebti.
Net pati pašiurpau. O Pupai vienodai. Bet ji niekada nebuvo protingas šuo. Juolab, kad aš dar nebaigiau.
Pabaigai burnos efektai. Atvėpinu apatinę lūpą, prašiepiu viršutinę. Atsiveria šokoladuoti dantys, iš burnos padvelkia riešutais ir karamele.
Savo nedažytom kiaulės akutėm, o tai tikrai ne silpnų nervų žiūrovams, piktai žvelgiu į Pupą.
Tiksliau tiranozauras žiūri į Pupą.
O Pupa įsivaizduokit, tokia maloni, vizgina uodegą. Šuo kiek įmanydamas rodo, kad man su veidu ir su rankom viskas tvarkoje. Jai nei motais, kad man gal būt reikės kaktos įtvaro, kad antakis perlūžo negrįžtamai, kad šnervės nebebus kaip buvę ir kabos subliuškę lyg du grindų skudurai. Jai nesvarbu, kad nuo įtampos į pirštus įsimetė mėšlungis ir aš ko gero visą likusį gyvenimą atrodysiu lyg medžiojantis vanagas. Kaip su tokiu mandagiu šunimi galiu nepasidalinti šokoladu? Todėl jau trylika metų dalinuosi.

………………………………..

O dabar, kai kas ne visai į tą temą, bet bent jau apie mano polinkį į saldumynus. Neseniai dukra sako:
- Mama, bet kokia tu stipri.
Tai buvo taip netikėta, kad aš net sumirksėjau tankiau, o gerklėj pajaučiau lyg į ritinėlį susuktą kojinę. Juk netampau treniruoklio trosų, nekilnoju girnapusių, tokie žodžiai gali reikšti tik vieną - vidinę stiprybę. Galvojau, štai tikroji laimė. Kai vaikas pastebi mamos nuopelnus, jos didelius ir mažus darbus, jos tylų buvimą šalia. Sudrėkusiom akim klausiu:
- Kodėl taip manai, brangioji?
- Tu taip greitai ir lengvai atgnybi ”Napoleono” tortą!
Man net šaukštelis iškrito iš rankų….

Patiko (26)

Rodyk draugams

komentarai (16) | “Saldumynų pinklės”

 1.   Pieštukėlis rašo:

  Kaip seniai beragavau “Napoleono”….
  O snikeriai man kažko ne prie širdies, geriau kokį “Mily way” arba seniai dingusį “Bingo” :D

 2.   linoreta rašo:

  Pieštukėli, dabar IKI yra akcija ”Napoleonui”, kainuoja 10 litų kilogramas, bet…Na keistas plokštainis, padirbinys kažkoks :DD O dabar žiūrėk, rašau laišką į ”Pergalės” saldainių fabriką ( tikiuosi ”Bingo” ”Pergalė” gamino????)

  Mielas Direktoriau,

  kreipiuosi į jūsų sąžinę labai delikačiu reikalu. O gal vadinkime tai malonės prašymu? Grąžinkite į rinką šokoladinį batonėlį ”Bingo” ir prašau tik nepamąžinkite žele gabalėlių. Nenuliūdintumet įsakęs padidinti glaisto storį, nes anksčiau jis buvo visai plonytis. Su nekantrumu lauksim pasirodant lentynose, iš anksto dėkoju.

  Pieštukėlis, Linoreta ir kiti

 3.   Subjektyvi rašo:

  Kažkada mėgau pieniško šokolado batonėlį su riešutų kruopelėm, čia iš sovietmečio nostalgija. Snikerius kažkada mėgau, ir dabar gal suvalgyčiau, bet laikausi, nes nežinau kodėl. Kartais užplaukia, kad noriu Nomedos, žiauriai noriu. Nors šiaip nesu saldaininė.

  O va dėl klausos sutrikimų, tai prisiminiau su vaikais juokelį. Kartą pediatrė tikrina sveikatą, ar viskas gerai, ar nėra nusiskundimų. Tai aš ir sakau, kad turim bėdų su klausa. Ir taip sąmoksliškai merkiu jai akį. Sakau, kad va, kartais nieko negirdi arba ką pasakau, daro atvirkščiai. Tai po to juokėmės ilgai, o vaikams buvo nejuokinga. :D Nes daktarė žadėjo išrašyti kokių nors labai neskanių vaistų ar kt. Jau nelabai pamenu ką.

 4.   Pieštukėlis rašo:

  Ir tada ta kompanija išsigandusi mūsų laiško vėl į produkciją gražintų BINGO (pagerinta versija) ir visi vėl būtų laimingi ir apsiriję. :D

 5.   Harpija rašo:

  Kaip juokiausi iš Tavo mergaitės sąmojo… :D Bet šiaip, geriau priklausomybė saldumynams, nei kokioms blogybėms, kuriems yra priklausomi dėdės mėlynomis nosėmis. :-)
  O “Snickersai” tai irgi mano mėgstamiausi batonėliai! Tad užskaitau Tavo priklausomybę jiems!

 6.   Varlė Karalienė rašo:

  Zinai, Linoreta, esu ir as nuo saldumynu priklausoma. Kai pagalvoju, lengviau buvo mesti rukyti :)
  O jei diena nevalgau saldainiu, tai kita diena vistiek jiems neatsispiriu :)

 7.   Ž.M rašo:

  Vienas žodis: šokoladas. Juodas. Kuo daugiau kakavos, tuo skaniau. Ir su čili. Nuo šito aš žiauriai priklausoma. Bandžiau paskaičiuot, kiek per studijavimo laiką jo jau suvartojau, ir daugiau nebebandau, nes rezultatas - ištisi kilogramai. Iš saldainių neatsispiriu triufeliams ir “Aguonai” bei “Pupai”.

 8.   Raminta rašo:

  Labai mielas tekstas… :)
  Aš irgi “saldaininė”. Tiesa, paskutiniuoju metu saldumynų suvartojimo kiekį stengiuosi maksimaliai apriboti (nesu iš tų, kurios gali valgyti kiek nori ir svoris neauga… deja:)), bet vis tiek kartais sielą sutinku atiduoti už “Snickers’ą” arba “Milka” šokoladą su jogurtiniu įdaru… Kaip tik dabar tokį ir… ragauju… :D

 9.   linoreta rašo:

  Subjektyvi, jeigu susilaikai nuo snikersų, tai tu stipri moteris ;)) Faina gydytoja, jau įsivaizduoju buvusią mūsų pediatrę, kuri žiūrėdavo ką atnešiau, nes kelis kartus buvom padovanoję ”Rafaelo”. Sprok iš juoko, sušnara mano maišelis o jos akys nuo ligos istorijos persikelia ant mano rankų, gal ką duosiu :DDD
  Pieštukėli, dyrikas atsiuntė man atsakymą, kuriame nurodo, kad ”Bingo” batonėliai uždrausti dėl naujojo lošimų įstatymo :(((( ;)
  Harpija, aš vos nesukūkčiojau iš laimės. Tai dar gerai , kad pasitikslinau apie kokią stiprybę ji kalba, o tai dabar girčiausi visam miestui vaiko supratingumu ;)
  Varle Karaliene, čia žiūriu bloge nemažai saldumynoholikų. Bet va kas džiugina, visi atviri, prisipažįstam… :DD O tai tektų steigti anoniminių saldumynų mėgėjų klubą, kuriame be abejonės prezidentė būčiau aš ( juk ne kiekvienas pajėgus suryti vienu atsikvėpimu 24 saldainius…) :)))
  Ž.M suintrigavai, niekada neragavau su čili. Reklamas mačiau, o paragauti nesusiruošiu. Jokių kiekių neskaičiuok, kas buvo tas pražuvo ;)
  Raminta, ačiū :)
  Tu mėgavaisi ”Milka” o aš griebiausi ”Napoleono”, tik šį kartą tikro, labai skanaus nusipirkom. Tai pasigirsiu, savo gabalą, kaip bebras medį sukirtau, tik trupiniai krito :DDD

 10.   Bernadeta rašo:

  Prisijuokiau iš tavo Pupos ir cirko su veidu:)) Nesu didelė saldumynų mėgėja, ir net mūsų šuo, kuris šiaip ryja bet ką, kas apžiojama, šokoladinį saldainį išspjauna… Bet… užplaukia momentai, išsiilgstame, kad taip užsinori, jog nespėjame iš parduotuvės iki mašinos nueiti, o jau keli saldainiai sušlemšti. Ir dar ranka teisiasi… Kartą pavežėme kaimynę, tai po kiek laiko išgirdome vos ne anekdotus apie tai, kaip mūsų šeimynėlė moka akimirksniu saldainius naikinti. Vyras - “pupą”, aš “Pieną lašą” :)

 11.   linoreta rašo:

  Bernadeta, išduosiu tau vieną paslaptį. Pas Pupą buvo atėjęs Kalėdų Senelis ir spėk spėk, ką jis jai padėjo po eglute? Atspėjai, ”Snickersą”. Tai va, tik Pupa sulapojo šokoladą, žiūrim , kad jau atbėjus uostinėja po eglute, varto dovanas ir kas svarbiausia kai ką mielo širdžiai rado - Kinder šokoladinį kiaušinį, skirtą mano dukrai. Iki pat Trijų Karalių vargau su Pupa, aš į svetainę ir ji iš paskos. Ieškoti šokoladinės dovanėlės ;DDD
  Tai sakai ”Pieno lašą” už lūpos užsimeti? :)))) O vyro skonis jau man priimtinesnis, dar susikibtume dėl paskutinio saldainio :)

 12.   poisonapple rašo:

  Aš tai saldumynų maniakė jaučiuosi. ;/ Negaliu nė dienos, be kažko saldaus.
  man gali būt padėta 5 kg šokolado ir viską viena suvalgyt galiu. Tai vat maniakė ir truputį egoistė. ;D
  O tavo šuo tai superinis :DD

 13.   linoreta rašo:

  poisonapple, palauk palauk, tai nori pasakyti, kad aš atsiduriu antroje vietoje su savo 24 saldainiais???? Tai žinoma liūdina, bet ir paguodžia :))))

 14.   atfatf rašo:

  Kaip gražiai surašei, o su Napaleonu visai pribaigei :)

 15.   linoreta rašo:

  atfatf, va va, ir tau kada gali mažylė pasakyti kažką panašaus. Tik tu geriau nedaryk tos klaidos kaip aš, nesigilink į komplimentą :DDDD

 16.   atfatf rašo:

  Tai, jei būtum nesigilinus, nebūtume pasijuokę mes :)

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.