BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasarinė giesmelė

Kiekvieną mielą pavasarį man prasideda pavasarinė psichozė dėl svorio. Kai tik paukšteliai ima sukti savo lizdelius, aš imu traukti praeitų metų skudurėlius ir juos matuotis. Kai paukšteliai sudeda kiaušinius, aš jau būnu išsirinkus dietą. O kai išsirita mažyliai, aš jau pasidarau panaši į žmogų.
Ateina mano mama. Kai ką pasakysiu apie savo mamą. Ji žemesnė, aš aukštesnė. Jos nosis labiau primena kablį, mano bulvę. Jos akys rudos, mano pilkos/žalsvos/melsvos. Na, bet kas liečia jos figūrą, tai ji ideali. Kojos idealios, jokio pilvo, užpakalis stangrus. Neteisybė! Jai jau virš šešiasdešimt metų, būtų metas aptukti ir kai kam nukarti! Taigi, kol ji sėdasi su kava aš ją užsipuolu:
- Tu mane nervini!
- Jėzau, tai, kad net žodžio nepasakiau!
-Negaliu į tave žiūrėti! Esi gyvas priekaištas. Kas čia per šlaunys? Ar tai šešiasdešimtmetės šlaunys?????? Valgai makaronus, kemši dešras ir vis tiek atrodai taip lyg laikytumeisi dietos.
Mama, kaip ”Esminiam instinkte”, permeta koją ant kojos:
- O tu nesinervink, čia genetika. Tau atiteko tėvo genai.
Ačiū, paguodė. Mano tėvas pačiame jėgų žydėjime buvo storas. Toks storas, kad net nerasdavo atitinkamo dydžio diržo kostiuminėm kelnėm prilaikyti. Nešiodavo petnešas. Geri genai, nieko nepasakysi.
- O tėvo mama, ji gi kiek pamenu kūdutė buvo? Visi jai sakėt, kad aš tikra jos kopija.
- Baik tu, taigi darėm tai norėdami jai įsiteikti. Juk ji buvo prie mirties. Pažiūrėk į savo nosį. Esi grynas tėvas.
Dar vienas smūgis. Tikrai turiu tėvo nosį. O tėvo nosis mane baugina, nes kiek pamenu kažkuriam augimo ar tai brandos etape ji jam ėmė ir patrigubėjo. Bet, žinot, vyrui tris kart didesnė nosis tai tik sukelia keistų minčių, o ką reikėtų man daryti?
Tik mama išeina pro vartus, aš skambinu močiutei. Ji stambesnė, gal užjaus:
- Močiut,  ką man daryt su pilvu? Gal sakyk kokia žolininkė kaime yra, gal kokias tinktūras kas verda?
- Vaikeli, neliūdėk. Vyrą jau nusičiupai, kam ta figūra. Ir gerai, kad moteris atrodo tvirtesnė.
Ir pažeria man krūvą patarlių ir priežodžių ”Vyrai ne šunys, ant kaulų nepuola”, ”Kol storas sukūs, tai liesas numirs” ir t.t. Ką gi , ko aš tikėjausi? Na gal vyliausi, kad į kaimą per kelias dienas atsikraustė burtininkė. Iš močiutės jokios paguodos.
Pasidarau karšto šokolado - trys šaukštai vaikiškos kakavos, truputis verdančio vandens ir daug grietinėlės. Šis gėrimas yra pirmoji pagalba nuo nevilties. Kol tvirta ( anot močiutės) ranka maišau kalorijų bombą paskambina Ingrida:
- Na, sveika. Klausyk, dėl atostogų planų skambinu…
Nutraukiu ją vidury sakinio:
- Kaip gerai, kad paskambinai, pamiršk tas atostogas. Kaip tavo svoris?
Ingrida tikra mano draugė su tom pačiom kaip mano figūros bėdom. Mes lyg dvynės, tik aš aukštesnė.
- Na, pasitaisiau biškį. Žinai sėdimas darbas…
- Kiek????- nekantrauju lyg vaikas per Kalėdas.
- O tu kiek?
- Aš… šešiasdešimt…( pauzė) du…
Pagalvoju apie tai, kad mano svoris proporcingas motinos amžiui ir jeigu toliau taip bus, situacija tik blogės ir aš kasmet vis tvirtėsiu ir tvirtėsiu.
- O aš šešiasdešimt… ( irgi pauzė, po to krenkštelėjimas) si..
- Kiek???? Ką ten sukosėjai? Pakartok, paskutinio žodžio neišgirdau!
- Trys… sakau.
Viskas aišku, ne trys, o kokie šeši. O gal net septyni? Arba gal tas ‘’si” reiškė ”devynsi”? Štai kaip gyvenime yra, jeigu ieškai paguodos dėl svorio, skambink ne močiutei, o draugėms. Ilgai nelaukdamos puolam aptarinėti efektyviausių dietų ir pažadam susigriebti.
Tik spėju sriūbtelėti savo turbo šokolado, skambina Ramunė.
- O, Ramune, sveika. Žinok, kaip tau gerai, tu kūda.
- Kas? Aš kūda? Čia mano tik kojos plonos, o tu pilvo nematei.
Kas čia dabar per dovana? Negi, pasak lietuvių, kaimyno stogas dega? Maloniai susijaudinu:
- Pilvo, kokio pilvo? Tu niekada nerodei!
-Nerodžiau, nes mes retai susitinkam.
-Ir gerai, kad nesusitinkam, Ramune. Negaliu žiūrėti į tavo liesas kojas. Todėl dažnai susitinku su Ingrida. Ji normalesnė. Tvirtesnė…

…………………………………

Taip ir laviruoju jau kuris laikas tarp tokių ir labai panašių pokalbių, kurie baigiasi žodžiais ”reikės susigriebti”, ”mesiu valgyti duoną”, ”grietinė, majonezas - nuodas”, ”cukrus - baltoji mirtis”. Bet esu savotiškai atsipūtus, nes vieną kozirį turiu - tai ledinio vandens dieta. Žodžiu taip, kiekvieną kartą prieš valgį reikia išgerti ledinio vandens stiklinę. Aš pati prisimetu ledo gabaliukų tiek, kad jie net nebetirpsta. Organizmas visą tą ledą turi susišildyti iki kūno temperatūros. O tam reikia eikvoti kalorijas, kurių bandau atsikratyti. Ar tokia dieta veikia? Dar ir kaip!  O kas svarbiausia, galit visiškai nieko neatsisakyti.

Patiko (20)

Rodyk draugams

komentarai (18) | “Pavasarinė giesmelė”

 1.   Pieštukėlis rašo:

  O kur tavo lakstymas su šunimis :) Nereikia taip pergyventi dėl svorio, nors, ką aš žinau. Lai žmogus daro viską, kad būtų laimingas (kol kitiems ir sau nekenkia) :) Svarbiausia, vyras ir vaikai mylės visada :)

 2.   Raminta rašo:

  Bet ar šešiasdešimt du kg - daug?? Mano manymu, tai normalus svoris… Net aš panašiai sveriu (šiek tiek mažiau), tai dabar pasijaučiau stora… :D

 3.   linoreta rašo:

  Pieštukėli, turėtų padėti vaikštynės, bet su kiekvienais metais mesti svorį vis sunkiau. Pamenu viena poniutė laikėsi grikių dietos ( kuri yra labai humaniška - litras neriebaus kefyro ir kiek nori beskonių grikių). Tai štai, toji poniutė sako, ankščiau po dešimties dienų tokios mitybos rezultatais džiugino, dabar gi svorio numetama vos vos :(((
  Sveikutė, Raminta. Čia žinai viskas priklauso nuo proporcijų, mano riebaliukai kaupiasi tik ant užpakalio, šlaunų ir pilvo. Va jeigu jie visi gražiai pasiskirstytų po visą kūną, būtų kita kalba. O harmoningiausiai atrodau kai sveriu 58kg, tada ne tik figūra gerai atrodo, bet ir veidas. Skruostikauliai išryškėja, akys. Tau nėra ko nerimauti, kiek suprantu :)

 4.   Subjektyvi rašo:

  O kur mano komentaras?

 5.   linoreta rašo:

  Subkjektyvi, nieko nėra :(((
  Bet nesistebiu, nes man kiek kartų buvo kai parašau ilgiausią komentarą, o paspaudžiu siųsti ir šnipštas… Jau vienu momentu galvojau kompiuterį suskaldysiu :DD

 6.   Bernadeta rašo:

  Įrašyk ir mane į bendrą chorą dėl viršsvorio:) Beje, mano kaimynė rado neblogą dietą - vieną dieną per savaitę maitinasi tik virtais ryžiais - valgo kiek nori. O kitomis dienomis apynormaliai - tiesa, perka tik liesus produktus: pieną, sūrį, majonezą, ir t.t. Neįtikėtinai pasitaisė figūrą… Jau buvau besusigundanti jos pavyzdžiu pasekti, bet kai išsiaiškinau, kad į tuos ryžius ne tik sviesto, bet ir žiupsnelio druskos ar prieskonių draudžiama įmesti, pasidaviau likimui…

 7.   Varlė Karalienė rašo:

  As per lietaus radija girdejau recepta:
  2 saukstai smulkios juodosios arbatos;
  1 litras pieno.
  Ta arbata reikia uzplikyti pienu ir ta diena tik tai ir “valgyti” Na siaip dar aisku nesaldintu arbatu vandens. Taciau nieko daugiau. Tai diuetos autore sake per 4 savaites 7 kg. numete.
  Ir sake jau jos cia topinis budas.
  Ka as zinau. Viena diena pabandziau :)
  Is bado meniriau ir skanus geraliukas. Siltas skanesnis.

 8.   linoreta rašo:

  Bernadeta, girdėjau apie ryžius, tik matyt iškreiptą informaciją. Atseit turi ir misti tokiais ryžiais ne vieną, o keletą dienų. Paragavau aš beskonių ryžių ir ėmiau galvoti, kad storesnės šlaunys nėra taip jau blogai…Galų gale gražiai šoku…Esu komunikabili…Gera šeimininkė ir pan. :DDD
  Varle Karaliene, vienas kietuolis pasakojo, kad tas vadinamas ”čefyras” labai stipri arbata padeda liesėti. Jis darė bandymą, į tokį viralą įmetė lašinių gabaliuką ir per naktį jie ištirpo. Aš prie puodelio nestovėjau, tai garantuoti negaliu, bet gal ir tikrai arbata veikia. Juk blogiausia , kad šaldyto vandens negaliu striaubti, nes į gerklę zaraza pavasarinė įsimetė :( Todėl ieškau alternatyvų tam tarpui iki kol pasveiksiu.

 9.   neformate rašo:

  *perskaitau, pamirksiu pora kartų, vėl perskaitau… ir bėgu slėptis*
  Linoreta, 62 kilogramai tikrai nėra daug. Tiiikrai. Nes jei taip, tai tada ir aš turiu atsisakyt tų skanių varškėtukų, kuriuos šiandien valgiau, pyrago prie arbatos, balto Princo šokolado… Neeeee.
  Ne. Ne ne ne ne. Valgymas yra vienas iš gyvenimo malonumų, o jei man malonu valgyt varškėtukus, tai aš ir valgysiu. Sėdėsiu vieniša, persivalgius gal kartais, bet laiminga… Va kaip.
  Pritariu Ramintos komentarui. Ir Pieštukėlio.
  Nesilaikyk dietos dėl kažko. Na, nebent pati nori.
  Bet juk varškėtukai :(
  Ne, matyt man nelemta laikytis dietų :>, bet gal kas myli mylės ir tokią.
  O čia gera mintis apie kalorijas…
  “Kas yra kalorijos?
  Tai maži, meilūs padarėliai, kurie ateina naktį, įlenda į jūsų
  spintą ir… kol jūs miegate, susiaurina drabužius…”
  :)))
  Su tikru pavasariu, tave Linoreta :)))

 10.   linoreta rašo:

  neformate, tos svorio psichozės taip paprastai nesustabdysi :) Ji ateina pavasariais, kai to mažiausiai tikiesi ir pasisėja tuomet, kai atskratai maskuojačių žieminių rūbų :)))
  Žinai, man gera tik tuomet, kai įsibraškinu į suknelę, kurią prieš septynis metus pirkau. Ji yra džinsinė, įliemenuota ir jeigu tik buvau ”bloga mergaitė” į tą numylėtą suknelę nebetelpu.Nežinau kaip čia gavosi, bet ta suknelė man net už maistą svarbesnė :(

  Labai geras anekdotas apie kalorijas, tikrai prajuokino :DD

 11.   poisonapple rašo:

  Dabar gal ir sunervinsiu čia visas ir visus(!) kurios ir kurie (!) laikosi dietų ir keikia visus kilogramus papildomus..Bet kaip gerai,kad man negresia tokie dalykai. Galiu kimšt ką noriu ir kiek noriu, vistiek niekas nepriauga, neprisideda. Giminėj visos moteraitės lieknos, prosenelė jau bobulytė kaip reikiant, o riebalo jokio. Kaip kokia ‘manekenė’ :D
  Bet kartais tai ir ne visai gerai. Eini žiemą ir žiūri,kad jau ne pati eini, o vėjas neša. : (

 12.   Varlė Karalienė rašo:

  Poisonapple, dziugu kad tokius genus turi, ziurek kad perduotum kuo didesniam kiekiui mazulyciu poison apple’iuku :D

  Linoreta,
  rytais klausykis http://www.lietus.fm/
  Simona su Eitvydu turi rubrika apie svorio metima ir palaikyma, gal ka sigirsi :)
  o gal ir pati ka patarsi :)

 13.   linoreta rašo:

  poisonapple, baisu girdėti… :)))) Aišku tokie genai Dievo dovana. Ant prekystalių per daug pagundų, todėl džiaugiuosi, kad tu mano bėdos neturėsi. O tai kūnas lyg armonika, tamposi kaip nori :)))))))
  Varle Karaliene, tu ir vėl mane prajuokinai, mažyčių ”poison apple’iukų” :DDDD Sugalvok tu man! Tai mano vaikai būtų ”linorečiukai”, tavo ”varliukai keliauninkai”, Subjektyvios ‘’subektyviukai”, neformatės ”neformačiukai” ir taip per visą blogą. Įdomiai man Baltumos skamba - ”baltuoliai” ko gero :)

 14.   atfatf rašo:

  Ale jūs moterys vis tiek įdomios. Diskutuojat ar 62 kg daug ar ne. Jei ūgis koks 190 cm, tai tikriausiai vėjas nupūstų su tiek kg, o jei koks 140 cm, tai jau rubuoliukė. O šiaip tai svarbiausia ne išvaizda, o sveikata. Todėl aš esu už svorio metimą, bet sveikatos tikslais. O pagyvenus moteris (sorry už išsireiškimą) man negražu, kai būna kaip skiedra. Bet kai žmogus storas, kaip kiaulė, irgi sorry jei kas toks yra, tai irgi negražu. Va, aš kai numečiau beveik 20 kg, tai tikrai manau kad buvau beveik kaip kiaulė, dar kokių 2 kg trūko ir buvo galiam pjauti :) Ai, šiaip man reiktų dar numesti, bet viskas, nebekrenta. O kažkiek valgyt vis tiek norisi :)

 15.   linoreta rašo:

  atfatf, su tavim jau nebekalbu, baigta!!! Pavadinai pagyvenusia moterim, ką tu sau galvojai????? Tau bus surengti atskiri kursai ”Komplimentų sakymo menas senoms kliurkoms” :DDDD

 16.   linoreta rašo:

  Ai, tiesa prajuokino tavo ”…ir buvo galima pjauti” :)))) Nors su tavim kaip ir nebekalbu ;)

 17.   atfatf rašo:

  Ok, sorry, dabar vadinsiu “sena kliurka” :)

 18.   linoreta rašo:

  atfatf, argi ne unikalus dalykas, ‘’sena kliurka” man skamba priimtiniau už ”pagyvenusią moterį”. Gal man pora smegenų vingių išnyko :)))))

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.