BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Melagienė

Ponia Melagienė yra mano senelės gera draugė ir kaimynė. Turi du sūnus Smakrą ir Sprandelį.
Kalbant apie Smakrą, tai vien į jo rankas pažvelgus darosi silpna. Didelės, apžėlusiais krumpliais. Pasižiūri žmogus į rankas ir akis aukščiau jau pakelti bijai. Bet gi vardelį tokį ne veltui jam daviau, jeigu siaubingiausias dalykas būtų rankos, tai vaikiną būčiau Rankelėm pavadinus. Dabar gi visas jo cinkelis yra smakras. Didelis ir kvadratinis, kaip saldainių dėžutė, o per per patį smakro vidurį motulė gamta su beskausmiu kirviu atsakančiai vožtelėjo ir perskėlė į dvi dalis. Atrodo ne kaip, lyg kupranugario kanopa. Plius dar Šėtonas Smakrui padovanojo savo akutes. Su tokiu kraičiu nenuostabu jog vaikis pasirinko bandito profesiją. Prieš keletą metų Smakras griebė už pakarpos vieną akidraską kaimyną ir pakratė… Įsivaizduokite save kratantį distancinį pultelį. Taip ir su kaimynu viskas panašiai atrodė. Dar kiek ir kaimynui visą dvasią būtų iškratęs, gerai laiku mano močiutė sudraudė ” Nu nu nu , negalima Smakreli…”
Sprandelis visiška broliuko priešingybė. Lyg kelių savaičių paršelis - rožinis, keliais geltonais plaukais ant pakaušio ir riebiu sprandu. O rankos …Pamenat įžymiosios Džokondos rankas, tobulais darbų neregėjusiais pirštais? Tai štai, pas Sprandelį lygiai tokios pačios, gal net dar gražesnės. Sakot reikėjo šitą broliuką Rankelėm pavadinti? Vis tik ne, kai vaikino sprandas susiklosto gražiom , rožinėm lašinių rinkėm kitaip jo ir nepavadinsi.
Ponia Melgienė irgi išvaizdi. Iš orbitų išlėkę akys, riesta maža nosiukė primenanti mygtuką, prie pašaknų žili, o vėliau, po gero sprindžio, ryškiai juodi dažyti plaukai. Figūra labai primena šiaudų kūgį, kuriame, pasak legendos, prie Razlivo ežero vasarojo Leninas su savo draugu ;)
Štai tokia graži šeimynėlė. O dabar apie melagystes.
Melagienė močiutei suskėlė istoriją apie tai, jog jos Smakrelis gyvena suprantate Žvėryne, puikiam nuosavam milijonus kainuojančiam name, o prieš jo langus paties Lansbergio langai. Ir kai Smakras kavą gurkšnoja, tai su ponu Vytautu susimojuoti gali. Va taip  va.
Po kelių mėnesių į močiutės rankas pakliuvo tikrosios Smakro būsto nuotraukos - kažkas panašaus į šiluminę trasą, tik per vidurį kambario įremtas medinis baslys. Kai močiutė nustebus paklausė kas čia per baslys, jai buvo atsakyta, jog namas avarinės būklės ir kaimynai viršuje mėgsta patrepsėti. Melgienė pamiršo ką prieš tai buvo melavus ir palengva išplaukė teisybė - Smakras glaudžiasi byrančioj lūšnoj svieto pakraštyje, kuriame apie poną Lansbergį net girdėti nėra girdėję. Juk Žvėrynas gali reikšti bet ką, kad ir Šalčininkus.
Sprandelis savo įmitusia išvaizda ilgai džiugino kaimiečius, kol šie pastebėjo keistą dalyką - vaikio nepamatysi su mergina, tik su draugais… Įsitempė kaimas, ėmė Sprandą sekti atidžiau, imta klausinėtis, gal kas kada kokią merginą su juo yra matęs. Nieko paguodžiančio nesužinota. Jokių merginų. Nada. Tad kaimas ėmė konsultuotis vieni su kitais, ar normalu 26 metų vyrui merginos neturėti ir po paežeres susikibus už rankučių su vaikinu vaikštinėti. Viskas normalu, nes vaikis gėjus. Būtų sau Sprandelis kuo ramiausiai su draugais pakrantes mindęs, kol apie sūnelio sarmatą nesužinojo Melgienė. O tada žinot ką mama padarė? Privertė Sprandelį vesti. O tiksliau, suvaidino komediją, kad sūnus vedė. Porą mėnesių liežuviu malė apie artėjančias vestuves. Vestuves atšventė Kaune, labai siauram žmonių rate. Kai mano baba paprašė parodyti vestuvių nuotraukas, jai atsakė, kad fotografuota buvo …telefonu. Taip taip, vestuvės fotografuotos telefonu. Kaip atrodo jaunoji, gal jos nuotrauką Melagienė turinti? Pasirodo neturinti, nes marti labai baisi, jos dantys atsikišę, veidas kaip kumelės ir ji nemėgsta fotografuotis. Tai gal jaunoji kada atvažiuos į kaimą? Taip , atvažiuos, bet tik patamsy, nes labai varžosi savo išvaizdos. Taigi kaip ten su vestuvėm buvo, bala žino. Tik va povestuvinė kelionė įvyko. Ir į ją Sprandelis išvažiavo su …savo geriausiu draugu… Net nežinau kam Melagienė apkartino Sprandelio gyvenimą, juk kaimiečiams vienodai jo orientacija. Sužinojo ir pamiršo.
Taigi melai sruvo lyg kalnų upė.
Sprandelis gyvena pas uošvius nuostabaus grožio fazendoje. Melas. Po kelių savaičių Melagienė skundžiasi, kad Sprandelis nuomojasi bendrabutyje kambarėlį, kuriame Melagienei net pilvo nebuvo kur pasidėti.
Sprandelis dirba direktoriumi, oj oj kaip jis šauniai vadovauja! Melas. Tiesa tokia, kad tėvai kas mėnesį vos sukrapšto pinigėlių sumokėti už sūnelio nuomojamą bendrabučio kambarėlį.
Prieš Velykas iki močiutės ausų atskriejo dar viena graži istorija - Smakras išvyko į Ameriką. Bet per Velykas jis atskrido ridenti pas motulę margučių, o šit po švenčių, jis vėl išskrido atgal į Ameriką. Skraido kaip koks paukštis. Vėl gi melas.
Melagienei, jos sesuo padovanojo nuostabius, vos kartą užsidėtus Nijolės kailių salono kailinius - tiesiog sezono mados perlą, sudurstytą iš kiaunės, voverių ir laukinių lašišų kailių. Padovanojo tą gėrį vasarą, o štai šią žiemą kaimas išvydo paprastus ”karakulio” kailinius su …išplyšusia pažastim ir aplink sagas šviečiančia plika oda… Lapkėj bobos leipo juokais, nors kartą melas praskaidrino moterėlėms dieną.
Melagienė ėmė ir prisigyrė gydančiai gydytojai, jog jos sesuo turi fantastišką butą Šventojoj, stovintį ant jūros kranto. Pro neregėto platumo ir aukštumo langą gali matyti, kaip žuvėdros savo snapuose nešioja žmonių nesuvalgytus čeburekus. Vaikai beveik po langu stato smėlio pilis, kaimynystėje gyvena vien ponai. Butas įrengtas pagal aukščiausius standartus, indai, patalai viskas čiki piki, žodžiu tikras rojus. O žinote gydytoja, tai ne kaimas, ėmė ir patikėjo. Ir įsivaizduokit su šeima nuvažiavo į tą rojų žemėje. Grįžo jau kitą dieną persikreipus iš pykčio. Gydytoją pribloškė ne tiek skurdas ir baisus šiukšlynas bute, kiek melas. Taigi gydytoja vienintelė ėmė ir išdrožė visą tiesą melagei į akis. Konfliktas baigėsi tuo, kad Melagienė perėjo į kitą polikliniką.
Žodžiu Melagienei, pasak mano mamos, ”šriubai atsišriubavo”, tiesa jai lyg skylės, kurias lopo melo lopais. Lopai, lopai žmogus tas skyles, bet vis tik nieko doro. Žinoma kaimo gyvenimą tokia persona paįvairina, juk pakankamai smagu klausytis ekspromtu sukurptos istorijos apie nematytą neregėtą bandito karjerą arba Sprandelio nesamą žmoną - kumelę. Melagienės niekas nepertraukia ir netaiso, nebado pirštu į neteisybę. Kodėl? Todėl, kad kiekvienas šiek tiek mėgsta pasakas. O ypač negirdėtas.

Patiko (20)

Rodyk draugams

komentarai (10) | “Melagienė”

 1.   Pieštukėlis rašo:

  Dar ir sugalvok taip. Dar suprantu, kad būna, pameluoji apie fainesnius gimines, juokingesnius tėvus ar pasakai, kad drabužis aceit brangiau kainavo, bet šitokias pasakas kurti :D Talentas! Ne kitaip… :)))

 2.   linoreta rašo:

  Pieštukėli, tave kaip visada labai smagu matyti :) Visa Melagienės bėda, kad pamiršta ką anksčiau skiedė, iš to išplaukia daug kazusų. Tarkim mano motulė irgi įvykius išpučia, kainas patrigubina, bet ji lavina atmintį ir jeigu jau pasakė, kad lašinių paltis kainavo 50 litų, tai nei kankinama neprisipažins, kad gavo ją už 30 ;))))

 3.   Varlė Karalienė rašo:

  Na taip meluoti ir nelavinti atminties blogai :)
  Ir siaip nelavinti atminties blogai.
  beje linoreta parasyk kada apie zmones kurie pamirsta kad jiems atostogos ir dvi dienas eina i darba :DDDD

 4.   Varlė Karalienė rašo:

  Beje koks laikrodis fainas :)

 5.   linoreta rašo:

  Varle Karaliene, prajuokino tavo komentaras :)))) Tai sakai net per atostogas eini į darbą :)))) Kaip ten bebūtų, sveikinu su atostogom ir linkiu jas puikiai praleisti. O dėl laikrodžio, matai tai man lyg priminimas , kad metas pradėti sportuoti ( kur gi ne) ;)))))

 6.   atfatf rašo:

  Kaip visada, skaitau išsišiepęs iki ausų. Iš kur pas tave galvoje tiek visokių tokių kietų palyginimų?

 7.   Subjektyvi rašo:

  Labai graži pasaka, nors smegenys nuo rūpesčių pailsi :) Kai pagalvoji, jei nebūtų tokių žmonių bendruomenėje, kaip gi būtų liūdna gyventi. Ir taip tų įvykių ne marios, o čia, prašau, Melagienė su savo istorijomis.

 8.   linoreta rašo:

  atfatf, kad tie palyginimai patys išplaukia. Apie paprastus žmones nesugebėčiau parašyti, bet va apie ”pačiuožusius” kita kalba :DDD
  Subjektyvi, aš pati tos bobelės tai nevirškinu, jau man mano motinos kuri nuolat pameluoja užtenka per akis. Bet kai tik paskambinu bobulytei, kažkaip automatiškai klausiu, kas naujo pas Melagienę :))) Ir žinai, dar boobutė manęs nei karto nenuvylė ;)

 9.   Bernadeta rašo:

  O man net pagailo Melagienės. Vargšiukė taip susikuria sau tobulą svajonių gyvenimą. Kitaip, išprotėtų tarp savo įspūdingų sūnelių :)

 10.   linoreta rašo:

  Bernadeta, sakai pagailo? Žinai ta kryptim net nemąsčiau. O gal gailestį užgožia mintis, kad nuolat kvailina žmones. Bet žinoma tu teisi, tos pasakėlės, kaip gelbėjimosi ratas pačiam sau. Juk aš nepasakojau apie buitį kurią ji susikūrė, jau vien nuo to nuo proto nušokti galima.

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.