BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laike, gyvate tu…

Yra toks socialinis tinklalapis ”Klasė.lt”, kuriame kiekvienas nors kiek susipažinęs su kompiuterio klaviatūra pilietis, išdreba šiek tiek informacijos apie save. Naudos iš to jokios nėra, tačiau kartais susirašai žinute su kokiu nors žmogumi, su kuriuo pirmoje klasėje ”žiburėlyje” šokai. Kartais pamatai kokį nors asmenį, kuriam penktoje klasėje maloniai paskolinai tušinuką. Arba turi progą peržvelgti prieš mane sėdėjusios merginos vestuvių nuotraukas.  Taigi, kaip jau aišku, aš į tą tinklalapį retsykiais užeinu, o kartais gaunu valandos trukmės VIP narystę ir matau kokie žmonės mano anketoje lankėsi. Štai ir prieš kelias dienas nuskilo ta VIP narystė. Užeinu į lankytojų sąrašą tikėdamasi, kad Robertas bus apsilankęs mano anketoje kokį tūkstantį kartų . Nuliūdau, nes jo nei pėdsako neradau. Tačiau permetus akimis visus vyrukus žiūriu, kad vieno senio mano anketoje būta. Tam seniui 43 metai, tai vadinasi jis net šešiais metais už mane vyresnis. Skaitau aš jo pavardę, skaitau vardą ir ėmiau lyg per miglą kai ką prisiminti… Ką prisiminti? O gi tai, kad turėjau svajonę už jo ištekėti. Ir jeigu neklystu buvom ta tema prakalbę labai dalykiškai ( berods buvau net užsiminus apie bevardžio piršto matmenis), nes atidraugavus du metus anksčiau ar vėliau tokie pokalbiai iškyla. Vis tik draugystė baigėsi visišku fiasko, nes aš susiradau kitą. O buvęs mano svajonių jaunikis kiek pamenu neverkė, manęs nekaltino ir jeigu atmintis neapgauna, jam gerokai palengvėjo ( kaip suprantate ne vienas vyrukas labai džiaugėsi manęs atsikratęs ;). Todėl nenuostabu, jog atminties saugykloje iš jo teliko tik žmogaus šešėlis. Persona aš smalsi, taigi rašau ”Hey, šimtas metų!!!”. Žmogus šešėlis jau po valandos virtualiai čiumpa mane į glėbį. Truputį pakoketuoju, primeluoju jam , kad jis nei kiek nepasikeitęs , primeluoju, kad jis man atmintyje ilgam užstrigo ( kiekvienam žmogui tai girdėti malonu) ir maloningai kausiu, kaip jam sekasi.  Žmogus šešėlis labai užsiėmęs treneris, todėl galvojau, kad gal būt po manęs jam net minčių apie kitas merginas nekilo. Pasirodo klydau, kai aš su sopančia širdimi išėjau pas kitą, jis ko gero nesnaudė, nes labai greitai atšoko vestuves. Ir trijų vaikų susilaukė. Net nebeįdomu pasidarė. Juk tikėjausi, kad pasakys ”Linute, po tavęs man tarsi gyvenimas baigėsi. Įsitvėriau į darbą, tik jis man liko…”. Va kaip būna, bandai žmogui sudaužyti širdį, o ji nesidaužo, lyg guminė.
Prieš kelis metus, kartą Akropolyje pamačiau seną draugą, dėl kurio džiuvau ir net kai jis mane paliko, ašarą išspaudžiau. Tokį Kęstą. Kęstas buvo ypatingas savo vešliais plaukais ir taisyklingais veido bruožais. Maždaug toks tipelis ”žinau, kad esu gražus”. Išėjimas į žmones su Kęstu prilygo nacionalinei šventei. Merginos į jį žiūrėdavo, o jis net nebandė vaidinti, kad aš jam vienintelė, todėl šaudydavo savo žvilgsniais į visas. Mat jį velniai, tą Kęstą, laimė ilgai netruko, kokius du mėnesius. Kaip ir sakiau, jis mane paliko, bet ne dėl kitos. Šiaip paliko. Nusibodau. O aš sudrėkinau akių sūrymu nosinę. Ir štai po n metų, pamatau aš jį Akropolio medžioklės plotuose. Pilvotą ir su plike. Nustėrau ir žiūriu išpūtus akis, pamiršus kultūrą ir savigarbą. Kęstas išbaisėjęs ne tas žodis. Žinot, kai vyrams atsiranda plikė, tai ir kiti plaukai išretėja. Galiu pasakyti, kad atrodo viskas gana padoriai. O jeigu vyrai turi proto kirptis labai trumpai, tai dauguma jų sugeba atrodyti gerai. Čia gi kitas atvejis. Kęsto viršugalvis visas pilkas, o likę plaukai tokie pat tankūs kaip ir jaunystėje. Priedo dar ir ilgi… Žodžiu panašiai, kaip šioje nuotraukoje

Kęstas mane pamatė, apsimetė, kad nepažįsta, todėl nepasisveikino. O aš irgi tylėjau, nes buvau praradus žadą. Kita vertus neturiu noro sveikintis su storžieviu paršu. Matot, kokia laimė, kad jis mane metė? Dabar tiesiog negaliu atsidžiaugti.
Toje pačioje ”Klasėje.lt” manęs laukė dar vienas šokas. Kai mokiausi penktoje klasėje , mūsų klasiokas Geraldas, vienbalsiai išrinktas gražuolių gražuoliu , turėjo keistą pomėgį. Jis vieną raudono pionieriško kaklaraiščio galą susukdavo į tūtelę ir kišdavo į ausį. Tada kaišiodavo tą tūtelę pirmyn ir atgal per visas pamokas ir tik kontroliniai jį trumpam nuo to veiksmo atitraukdavo. Todėl kartą, neapsikentęs fizikas pasakė:
- Gerbiamasis Geraldai, čia jums ne procedūrinis kabinetas. Baikite pagaliau su tomis savo ausimis!!!!
Geraldui atėjo sunkios dienos, nes per kiekvieną fizikos pamoką tekdavo valdytis ir nerakinėti ausų. Tačiau nepaisant šitokio bjauraus įpročio, Geraldas buvo visų merginų širdyse. Jeigu per mokyklos vakaronę kuriai nors nuskildavo garbė pašokti su Geraldu, kalbos apie tą įvykį netildavo pusę metų. Štai koks jis buvo. Tobulas.
Taigi užsuku aš pas vieną klasiokę į jos anketą ir iššoka prieš mano nosį debesis jos draugų. Jų gal koks šimtas ar du šimtai. O viena nuotrauka man pasirodė labai juokinga - diedo veidas netelpa nuotraukoje. Tiksliau telpa gurklys, stori žandai, riebi kakta, o va ausys nebetelpa. Imu žvengti ir galvoju paskaitysiu koks šio vyruko vardas. Ir tada kaip perkūnas iš giedro dangaus! Geraldas! Galų gale bent jau, sakau, aišku, kodėl ausys netilpo į kadrą. Jų paprasčiausiai nėra. Nusiprocedūrino.
Kartą vienai moteriai pasakiau:
- Jūs turite kiekvieną dieną atrodyti taip, lyg šiandien susitiktumete savo pirmą meilę.
Moteris išvertė akis:
- Ką jūs! Buvau sutikusi! IIšsigandau baisiausiai - nustorėjęs, praplikęs, prasigėręs… Geriau nereikia…
Taigi, anot vienos Suopio ir Rambyno dainos, laike, gyvate tu… Kuo tu paverti gražuolius? Dabar į ”Klasę.lt” tiesiog bijau eiti. Bijau pažvelgti į nuotraukas pavadintas ”Čia mes grybaujame Varėnoje” arba ” Birštono takais”, nes dalyvius sunku atpažinti. Laikas, gyvatė, sustorina liemenis, nuplikina galvas, sumeta raukšlių tinklelius. Laikas prigesina žvilgsnius, nusveria lūpų kampučius žemyn, paslegia pečius rūpesčiais. Storėja pagurkliai ir daugėja žilų plaukų. O praeitis atrodo lyg seniai sapnuotas sapnas.

……………………………………

Atsistoju prieš veidrodį. Jis gyvatės laiko geriausias draugas. Į mane žvelgia piktos kiaulės akutės, šalia nosies - bulvės tarsi mažytis Everestas pūpso spuogas, vietoje lūpų brūkšnys. Ko gero metas parašyti kaip pasikeitė gražuolės :)))

Patiko (19)

Rodyk draugams

komentarai (32) | “Laike, gyvate tu…”

 1.   Ž.M rašo:

  Privertei šyptelt. Žinai, dar tik metai, kuomet baigiau mokyklą. Tačiau per tuos metus kelios buvusios bendramokslės ištekėjo, pasigimdė vaikus, kitos, atrodo, šiaip penkmečiu senstelėjo, kai kurie vaikinai įstoję į universitetus juos metė, kitus gi matau grįžusi į gimtąjį miestą sėdinčius prie namų laiptinių ir kilnojančius alaus butelius - nauja pamaina karjerą baigiantiems gėrėjams prie suolelių… dar keli žmonės sėkmingai siekia karjeros aukštumų ir, kaip ir aš, stengiasi įgyvendinti savo maksimalistines svajones bei puikiai įsipaišė į platų, bet subtilų kultūrinį ir meninį visuomenės gyvenimą. Visa tai tik per metus. Daugumai mūsų dar tik dvidešimt. Ėmiau galvot, kas bus po dešimties metų. Ir, rodos, pasigailėjau pagalvojus - laikas bus kardinaliai perpiešęs visų kada nors pažinotų žmonių portretus…

 2.   Pieštukėlis rašo:

  Bet užsiėmimas tikrai neblogas. :) Kaip gi kitaip pasikelsi kartais liūdnom dienom sau nuotaiką, jei ne pamatęs, kad visi tie populiarieji nuostabieji gražuoliai galų gale lieka prie suskilusios geldos arba bent jau prie iš išgąsčio suskilusio veidrodžio. :D

 3.   linoreta rašo:

  Ž.M, kai per metus tai tikrai gausiai pasikeitimų. Gaila aš nežinau kiek mano klasėje degradų, bet karjeristų tai nemažai. Yra net ir žymus televizijos prodiuseris. O vyro klasiokai tai iš viso gydytojai, vienas milijonierius, žymi finansininkė ir t.t. Lodarių ir tunijacų jo klasėje iš viso nerasta :)))
  Pieštukėli, gaila, kad tas durnas portalas turi vieną trūkumą - visiems klasiokamas trimituoja, kad tu buvai, kada buvai, ką peržiūrėjai, kiek kartų lankeisi. Kvaila gauti laišką, kad mano klasiokė gavo sveikinimą iš kitos klasiokės, arba, kad grupiokė susidraugavo su kaži kokia Jole Zuopiene :D Jei ne tai, gal dažniau užeičiau naujienų paieškoti :)

 4.   atfatf rašo:

  Ui, o aš visada galvojau, kad taip ir likau gražuolis :)) Biški sutorėjau, bet atseit čia solidumas :) Nebe 16 gi :) Jo, tikiuosi, kad neatrodau, kaip tas iš fotkės :)

 5.   linoreta rašo:

  atfatf, mačiau tave facebooke, visai gerai atrodai. O kadangi turi restoraną, tai negali atrodyti kūdas :) Kitas dalykas , tu ne moteris, tau nėra ko lieknumo vaikytis. Dėl Geraldo… Tau dar augti ir augti ;)

 6.   atfatf rašo:

  :) Na, aš ir sakau, kad gerai atrodau :))) O lieknumo vaikausi dėl sveikatos.

 7.   linoreta rašo:

  atfatf, o tai gerai, kad priminei. Anksčiau rašei, kad atsisakei mėsos, ar ir dabar laikaisi? Vis tik tavo kavinės facebook puslapyje mirga marga skanumynų. Kaip darai? Ar ten nieko nevalgai, ar gamini sau atskirai, ar dėjai ant apribojimų?

 8.   atfatf rašo:

  Kol kas dėjau ant apribojimų :( Blogai, vėl auga.

 9.   poisonapple rašo:

  kaip visada, perskaiciau ir sypsena atsirado. :} oi, nemandagi as. labas :}

 10.   Mylimoji rašo:

  http://ziezula.blogas.lt/nominacija-11arba-blog-tag-1399.html

  Bloger tag apdovanojimas Tau :)
  Taisykles mano bloge :)

 11.   linoreta rašo:

  poisonapple, sveikutė :) Neklausiu, kada sugrįši, nes aš pati jau labai retas svečias :))
  Mylimoji, ačiū tau labai, bet jau nebeverta aš jokių apdovanojimų vien dėl to, kad neberašau :(

 12.   Mylimoji rašo:

  bet vistiek esi. Tuy esi blogo klasikos rasytoja :)
  O klasikiniai kuriniai yra sudeti chrestomatijose. nors tokiu cai nesudarinja, bt ji butu tu joj butum.

 13.   atfatf rašo:

  Aš dar geresnį terminą neseniai perskaičiau. Biblija tai Izrealio tautos archyvas arba biblioteka :) Tai ką čia chrestomatija :) Iš kart Biblija :)

 14.   inconnu rašo:

  Pasiilgta rašytoja jau. :)
  http://tenkur.blogas.lt/na-ka-jei-jau-gavom-bandom-ivykdyti-tada-187.html

 15.   Bernadeta rašo:

  SOS !!!!!!!!!!!!!!!!!
  Blog’ą užplūdo sunkūs laikai - niūrios draugų mintys ir nešventiškos nuotaikos… Linoreta, grįžk su savo sveikuolišku humoru ir išgelbėk mus. Įrodykime, kad lietuvių tauta nėra vien niurgzlių ir bambeklių šaika…
  p.s. jei nebespesi šiemet, tai bent kitąmet - juk 13 - ieji skamba neguodžiančiai ir be tavęs čia tikrai neišsiversime.
  O tuo tarpu, KUO nuoširdžiausiai - SU ŠVENTĖMIS :))

 16.   atfatf rašo:

  Su šv. :) Ir tikrai SOS :)

 17.   linoreta rašo:

  Mylimoji, tavo žodžiai tokie, kurie kaip desertas ant šventinio stalo. Labai ačiū :) Gerų, kupinų romantikos ir meilės metų!
  atfatf, ir tau kuo produktyviausių metų, kad neaplenktų sėkmė ir kulinariniai šedevrai :)
  inconnu, ačiū, ačiū. Nuostabu būti laukiamai :)
  Bernadeta, tu nepatikėsi, bet dabar užsiimu kitkuo. Jeigu veikla pasiteisins, būtinai apsireikšiu bloge. Ir tada sužinosit ką aš visą tą laiką veikiau ;)
  Fantastiškų metų tau, Bernadeta!

 18.   atfatf rašo:

  Net pažiūrėjau. Gal ką parašei naujo? :)

 19.   Bernadeta rašo:

  Aha, ir aš, radau tavo komentarą pas Atfaft, ir, iš kart, pas tave. Galvoju, sugrįžo pražuvėlė… ((:

 20.   linoreta rašo:

  atfatf, Bernadeta, ačiū, kad užsukot :) Su tuo rašymu… Ranka neklauso. Maždaug gaunasi taip

  uiuvghvgh

  dfsgfgasv///nehjfiiore
  vdjhjkr
  uierueruirui
  :))))))

 21.   GLUOSNIS rašo:

  Sėkmingų 2014-ųjų !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 22.   linoreta rašo:

  GLUOSNI, labai tau ačiū :)
  Ir tau sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime, kūrybingumo, šypsenos ir nuotykių ;)

 23.   GLUOSNIS rašo:

  Tegul su Kristaus prisikėlimo šviesa į Jūsų namus ateina ramybė, šiluma ir džiaugsmas.
  Gražių, prasmingų ir palaimintų šv.Velykų !

 24.   linoreta rašo:

  GLUOSNI, ačiū, už tokį netikėtą pasveikinimą! Ir tau, bei tavo artimiesiems viso, kas geriausia šv. Velykų proga :)

 25.   Metaliukas rašo:

  Lina man vienas gražiausių vardų.

 26.   linoreta rašo:

  Metaliuk, tas vardas neblogas. Matyt neskaitei mano įrašų, esu rašiusi, kad mane mama norėjo Žibute pavadinti :))) Tai matai, Lina visai kieta ;)

 27.   Bernadeta rašo:

  Su šventėmis, miela nepamirštama Linoreta. Meilės, vilties, didelių norų ir svajonių, o ateinančių metų laimingų laimingųųųų :)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 28.   linoreta rašo:

  Miela Bernadeta, plunksnos drauge, labai ačiū. Kaip smagu susilaukti sveikinimų iš blogerių :) O tau Bernadeta linkiu išgerti kavos su Bradu Pitu, pabuvoti Baltuosiuose Rūmuose garbės svečiu, apturėti Afrikoje foto safarį, sušokti su Australijos aborigenais, žygiuojant pro Egipto piramides lai tau užkliūva koja už skrynios brangenybių ir jeigu dar liks laiko linkiu parašyti apie tuos nuotykius kelis įrašus :) Gerų tau ateinančių metų!

 29.   Aurimas rašo:

  http://subjektyvi.blogas.lt/tikro-lietuvio-interjeras-6852.html#comment-11259

  Linoreta:)
  o mums džiugu, kad Jums negėda dėl praktiškų sprendimų perkant baldus ir pasirenkant spalvas:)
  Kaip lojaliam klientui norime padovanoti Jums originalius Aleksandro Pogrebnojaus marškinėlius ROMEO&JULIET. Susiekite su mumis el. paštu marketingas@gintarobaldai.lt - susitarsime:)

  Gintaro baldai
  Marketingo vadovas

 30.   linoreta rašo:

  Mielas Aurimai, mes savo baldais labai didžiuojamės ir džiaugiamės :) Ačiū už pažadėtą dovaną, bet susilaikysiu. Jums kuo geriausios kloties!

 31.   Subjektyvi rašo:

  Labas, siunčiu laišką skirtą Tau :D Pas man komentaruose paliko http://subjektyvi.blogas.lt/tikro-lietuvio-interjeras-6852.html#comment-11259

 32.   linoreta rašo:

  Ačiū, Subjektyvi :)

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.