BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Karališkas užsakymas Anglijoje

Seniai labai seniai, tik ką sugriuvus tarybinei santvarkai, vienas žymus Lietuvos dainininkas su savo muzikantais išvažiavo į Angliją koncertuoti. Koncertas pavyko, susirinko daug žmonių ir atlikėjai gavo 200 svarų honoraro. Nebuvo tai kažin kokie pinigai, aparatūros, rūbų ir suvenyrų visi jau turėjo, todėl po neilgų diskusijų buvo nuspręsta praleisti pinigus restorane. Labai geram restorane.
Atrado tinkamą restoraną, menėje gavo staliuką, padavėjas padavė meniu. O meniu toks keistas, visur auksinėm raidėm išrašinėtas ir be kainų. Žmonės ilgai nesuko galvos, nes pagalvojo jog paprasčiausia būtų išsirinkti kepsnį ir dainininkas pasakė :
- Po Karališką kepsnį visiems!!!!
Iki šiol padavėjas buvęs tik eilinis pasipūtęs dėdė sulinko per juosmenį vos ne iki grindų. Atatupsatas , žemai lankstydamasis nuėjo vykdyti užsakymo. Kaip burtų lazdele mostelėjus atskubėjo vynų ekspertas somelje, atlėkė restorano vadybininkas ir štai tokiam šurmulyje vyrai rinkosi vynus, lepinosi giliais nusilenkimais ir tūpčiojimais. Slinko laikas… Praėjo valanda, kita… Jau ne kartą muzikantai buvo pagalvoję, kad juos tiesiog pamiršo, bet gi ne. Padavėjas beveik nesitraukė nuo jų staliuko, pylė tai vandenį, tai vyną, maloniai šypsojosi ir visu elgesiu rodė, kad karališkas kepsnys ruošiamas. Vyrai nekantravo , klausinėjo ar jau greit bus, mėgavosi vynu. Po kelių valandų staiga salėje užgęso šviesa. Atsidarė menės gale esančios dvivėrės durys, įžengė pažai su ugnies fakelais. Už jų trimitininkai sutūtavo trimitais. Už trimitininkų pasirodė keturi vyrai ant iešmų nešini  keptu veršiu. Iš paskos ėjo restorano šefas. Salėje žmonės atsistojo, atsistojo ir lietuviai. Nugriaudėjo plojimai. Ir visa svita patraukė prie lietuvių staliuko…
Muzikantai paragavo po mažutėlį kąsnelį karališko kepsnio, nors tiesą pasakius kažkodėl visiems dingo apetitas. Kai vienas drąsuolis pagaliau drebančiu balsu paklausė kiek kainuoja karališkas kepsnys, jam buvo atsakyta, kad 2000 svarų. Pasirodo tuomet, kai meniu nenurodytos kainos restoranas yra žvėriškai brangus. Tik nedaugeliui įkandamas. Sakyčiau vyrams labai pasisekė, kad veršį atnešė tik vieną. Juk jeigu neklystu, dainininkas užsakė po karališką kepsnį visiems ;)

…………………………………………….

Kaip suprantate po tokio pompastiško patiekalo pristatymo buvo labai nemalonu prisipažinti, kad viso labo reikėjo užsisakyti tik vieną jaučio kanopą visiems. Ir užgerti vandeniu, o ne brangiais vynais. Muzikantus išgelbėjo Lietuvos ambasada, turėjusi įsikišti ir paskolinti pinigų.
Šią istoriją išgirdau labai smagioje muzikantų kompanijoje. Dainininkas, kuriam nutiko minėta istorija gyvas ir sveikas, jį dažnai rodo televizija. Ir kai tik jį pamatau, visuomet pagalvoju tik apie vieną - fakelus, trimitus ir karališką kepsnį.

Patiko (16)

Rodyk draugams

komentarai (17) | “Karališkas užsakymas Anglijoje”

 1.   ALGdas rašo:

  Pažintinė istorija. Beje, mums , lietuvaičiams, gardu ir lietuviškas kepsniukas. Matau, atrandi vis ką nors įdomaus ar reikalingo parašyti, esi šauni.

 2.   linoreta rašo:

  ALGdai, dar kartą ačiū. Labai smagu gauti tavo palankų įvertinimą.

 3.   Miga rašo:

  Sveika, Linoreta :) Tu kaip visuomet taip linksmai pamokančiai :)
  O šiaip lietuviai yra išlepinti restoranų kainų. Tikrai tikrai. Vilniuje dienos pietus už 10-15lt galima gauti. Savo pažįstamiems, gyvenantiems, kur labiau į Europą, kai pasakau, jog visiškai normalu yra pvz. kartą per savautę nueiti kur pavalgyti su visa šeimyna pietų ar vakarienės, tikslinasi, ar tikrai tikrai tai gali sau leisti ir 1000 ar 2000 eurų uždirbantis žmogus.
  O buvau ir aš Londone ‘papuolusi’ į tokį restoraną, su meniu be kainų. Tai, nors ir stačiokiškai, paklausiau, ar tikrai žmogius, mane ten atsivedęs, yra vietinis, jau lankęsis (čia, kad netyčia paskui netektų atidirbinėti, indus plaunant virtuvėj. Iki gyvenimo galo :)))) Ir vis tiek patiekalų nesirinkau pati :)

  P.S. Sąskaitos, deja, nemačiau. Bet atsiskaitymui buvo paduoda kreditinė kortelė :)

 4.   Pieštukėlis rašo:

  $ch, tas karališkumas, ne kiekvienam bato aului įkandamas. Ir jau va kaip prašmatnu, jei vyras nusiveda moterą į tokį restoraną tai turbūt tik pirštis, ir tik žiedas bus paslėptas tarp fakelų ir karališkų kepsnių. :D
  Oij, sujuokinai :DD

 5.   linoreta rašo:

  Miga, sveikutė, malonu matyti. Matai kaip žiauriai blogas pasikeitė, vien reklaminiai įrašai kiaurą dieną. Rašau jau nebetikėdama , kad mane kas spės paskaityti ir tuoj mano pačios blogas užvers kojas :)) O tu po brangius restoranus vaikštai, skanėstais vaišiniesi ;) Paskutinį kartą restorane buvau Italijoj ir kainos meniu surašytos. Bet kadangi buvome visa lietuvių banda, tai prasidėjo derybos ir teko užmokėti po viso to net brangiau nei tikėjomės :DDD
  Pieštukėli, linksmas tavo komentaras. Kiek draugėms piršosi, tai vis papigiaja, namuose :DD Tik vienas vaikinas buvo sugalvojęs lyg ir grupę muzikantų samdyti. Bet nežinia ar samdė, gal irgi namų aplinkoje išsisuko :))))

 6.   Subjektyvi rašo:

  Nuostabi istorija, net nemaniau, kad ir taip mūsų tautiečiai pasižymėję :) Bijau ir klaust, apie ką tu čia, nes daug ką pažįstu asmeniškai. Tik štai tokios gražios istorijos - legendos, neteko girdėti. :((

 7.   laurast rašo:

  Va va, kai kainos nesurašytos, tai taip ir būna. Aš tokiam restorane ačiū Dievui nebuvau. Bet esu buvus gerokai užkeltom kainom, kai atneša miniatiūrinį gabalėlį mėsos didelėj lėkštėj, o susimokėt reik dievaži kiek… Atseit už virėjo virtuozo fantaziją. :)

 8.   linoreta rašo:

  Subjektyvi, aš galvoju, kad laikas mano priešas, tiek gerų istorijų pamiršau. Kažkam jau komentare rašiau, kartais mama man sako, o atsimeni kaip tu su tuo ir tuo tą ir tą pridirbai? O aš žiopsau ir sakau, nieko neatsimenu. Tai viena iš priežasčių dėl kurių dienoraštį rašau. Kiek dar istorijų galvoj užsilikę, skubu jas užrašyti.
  Laura, gerai, kad patvirtinai apie tas kainas, nes tie pažįstami iš mano aplinkos, kurie važiuoja į Angliją, gali pasakyti tik mėsainių ir kolos kainas :DD

 9.   Raminta rašo:

  Prajuokino… :D
  Ką čia smulkintis, makdonaldo ir kebabinių maistu mintant… :D

 10.   derva rašo:

  bet tai ot keistuoliai, jei jau gavo tooookį maistą jiems patiektą, tai reikėjo ne paragauti po visai mažytį kąsnelį, o prisiėsti tokio karališkumo, kol pilvai sprogs - na, juk šiaip ar taip, pinigus mokėti teks. :D

 11.   linoreta rašo:

  Raminta, kiek atsimenu, chebrytė tikėjosi iš 200 svarų grąžos gauti :DDD Kas būtų pagalvojęs, kad teks dar į skolas įbristi. Padavėjo irgi ne kvailo būta, jis per trumpą pasišnekučiavimą sužinojo, kad tai yra dainininkas su savo grupe. Niekas nesitikėjo, jog grupė turės finansinių sunkumų ;)
  derva, štai kas pasidarė iš to strioko :))) Matyt iš siaubo ir pompastikos vargšų skrandžiai susitraukė iki antpirščio dydžio. Nors sakė buvo labai gražu, vis tik tamsa, liepsnos, trimitai, nešėjai, žmonių plojimai - kaip geram koncerte :DD

 12.   Varlė Karalienė rašo:

  Ke kiekvienos tautybes pilieciai taip laisvai gali karaqliskais kepsniais vaisintis :DDD
  Tai gerai, kad i ambasada kreipesi (vadinasi proto turejo, na arba supratus islaidu masta atsirado).

  O, LAURAST, ten ir moki uz fantazija :D o pavalgyt geriau namie ar kebabinej ;)

 13.   linoreta rašo:

  Varle Karaliene, į ambasadą man atrodo restoranas kreipėsi, nes vyrai buvo afekto būsenoje :)))

 14.   atfatf rašo:

  Ui, aš ir noriu karališko mažo kepsniuko. Tiesa, ne už tokią kainą :)

 15.   linoreta rašo:

  atfatf, kai pagalvoji, tai keptas veršis kažin ar labai jau ten toks superinis buvo. Matyt tiesiog keptas karvės šmotas, juk pristatymas svarbiausias buvo. Man daug skanesnis patiekalas vištienos krūtinėlė su ananasais ir sūriu. Arba aš, kaip ubagė, nieko nesuprantu :)))))

 16.   atfatf rašo:

  Aš tai norėčiau kaip per kinus rodo ant stalo keptas ant laužo visas veršis, mmm, kaip skaniai atrodo, net valgyčiau, nors šiaip mėsos nebevalgau :) O ten visos žvakės ir fejerverkai tai irgi gerai :)

 17.   linoreta rašo:

  atfatf, va žinai ir aš jau vėl mėsos nebevalgau. Ir nepatikėsi, girdžiu kaip ima tai vienas, tai kitas draugas apie mėsą burbėti, ir net mano mama pradėjo peikti mėsos gaminius… Klausausi jų ir savo ausimis netikiu.Iš kitos pusės žiūrint, mėsos produktuose mėsos nerasta, gal dėl to ir peikia ;DDD

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.